Apartament 2+1+2 per shitje Bllok,Tirane - Homeland.al
174.000
Property size icon Sipërfaqja e pronës 98
Property structure icon Struktura: 2 Dhomë/a gjumi
Property accommodation icon Arredimi: Totalisht i mobiluar
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Kondicioner

Apartament 2+1+2 per shitje Bllok,Tirane

Për Shitje
January 28, 2021
47
ID: 999
Specifika
Property bedroom icon Dhomë/a gjumi: 2
Property bathroom icon Tualet/e 2
Property size icon Sipërfaqja e pronës 98m²
Property floor icon Kati: 6
Property total floors icon Totali i kateve: 10
Property year built icon Viti i ndërtimit: 2001
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Kondicioner
Property accommodation icon Arredimi: Totalisht i mobiluar
Property ceiling height icon Lartësia e tavanit -
Property parking icon Parkim: -
Property distance from center icon Nga qendra: 8min
Property publication date Data e publikimit: January 28, 2021
Property area size icon Sipërfaqe trualli: -m²
Property garages icon Garazh: -
Property garages size icon Sipërfaqja e garazhit: -m²
Property additional space icon Hapësira të tjera: -
Karakteristika
Ashensor
Ballkon
Banak mermeri
Dhomë garderobë
Fushë tenisi
Kondicioner
Kuzhinë Moderne
Lavanderi
Lavatriҫe
Lejohen kafshë shtëpiake
Parking
Pishinë
Pjatalarëse
Qendër fitnesi
Spa
Wi Fi
Vendndodhja
Adresa e plotë: Bllok,Tirane,Shqiperi
Zona: Bllok
Kodi ZIP 1001
Shteti: AL
Përshkrimi

Apartament për shitje në një nga zonat me prefernciale në Tiranë,bllokut.
Apartamenti ka një sipërfaqe sipas dokumenteve të pronësisë prej 87 m2 ,sipërfaqja së bashku
me ambjentet e përbashkëta është 98 m2.
Hyrja për në objektin 11 katësh realizohet nga ana perëndimore, me aksesin nga rruga “Sami Frasheri”.
Gjithcka që ju nevojitet vetëm një hap larg apartamentit.

Apartamenti 2+1, ka një organizim te brendshëm te tillë: Korridor,ambient ndenje+kuzhinë,
2 dhoma gjumi, ballkon dhe 2 tualete. Aksesi për në ambientet e apartamentit (sallon dhe tualet)
realizohet nga korridori hyrës.

Ndërtesa është ndërtuar rreth viteve 2001.
Kati i parë i objektit dhe kati 1/2 nëntokë përdoret si ambjente shërbimi dhe tregtimi ndërsa
katet e tjera si apartamente banimi.Pallati ka gjithsej një hyrje (shkallë),ka 9 kate banimi
dhe cdo kat ka 4 apartamente.

Hapësirat e përbashkëta të pallatit përfshijnë kafazin e shkallëve
dhe ashensorin.Pallati ka gjithsej 1 ashensor. Shkallët janë të shtruara me bazamake mermeri
ndërsa sheshpushimet janë të shtruara me pllaka gresi;parapeti i shkallëve është me korimano
metalike. Hyrja ka ndricim natyral.
Për efekt të zonës ku ndodhet objekti, shumë prej apartamenteve janë shndërruar në zyra biznesi,
ndërsa një pjesë tjetër e madhe e tyre janë të dhënë me qira si rezidenca luksoze.

Përsa i perket rifiniturave të apartamentit:
Dyshemeja e apartamentit është e shtruar me parket laminat .
Muret e apartamentit dhe tavanet janë të suvatuara dhe të lyera , tavanet janë të punuara
gjithashtu me dekore gipsi.
Dera hyrëse (e jashtme) është e blinduar. Dyert e brendshme të apartamentit janë tamburato druri.
Dritaret dhe vetratat janë me profile duralumini me dopio xham.
Ballkoni është me parapet muri dhe me parmake me pllakë mermeri i kombinuar me profile metalike.
Tualetet janë te pajisur me pajisjet e nevojshme hidrosanitare si wc, bide, lavaman dhe boiler.
Të dy tualetet ventilohen dhe ndricohen në mënyrë natyrale.
Rifiniturat e brendshme të apartamentit janë cilësore.

Për një vizitë në pronë,mos hezitoni të na kontaktoni në cdo moment.