Apartamente per shitje prane bllokut,Tirane - Homeland.al
3.000€/m²
Property size icon Sipërfaqja e pronës 130.11
Property structure icon Struktura: 3 Dhomë/a gjumi
Property accommodation icon Arredimi: Bosh
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Sistem Qendror

Apartamente per shitje prane bllokut,Tirane

Për Shitje
January 19, 2021
40
ID: 985
Specifika
Property bedroom icon Dhomë/a gjumi: 3
Property bathroom icon Tualet/e 2
Property size icon Sipërfaqja e pronës 130.11m²
Property floor icon Kati: 5
Property total floors icon Totali i kateve: 8
Property year built icon Viti i ndërtimit: 2020
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Sistem Qendror
Property accommodation icon Arredimi: Bosh
Property ceiling height icon Lartësia e tavanit -
Property parking icon Parkim: -
Property distance from center icon Nga qendra: 10min
Property publication date Data e publikimit: January 19, 2021
Property area size icon Sipërfaqe trualli: -m²
Property garages icon Garazh: -
Property garages size icon Sipërfaqja e garazhit: -m²
Property additional space icon Hapësira të tjera: -
Karakteristika
Ashensor
Ballkon
Banak mermeri
Dhomë garderobë
Fushë tenisi
Kondicioner
Kuzhinë Moderne
Lavanderi
Lavatriҫe
Lejohen kafshë shtëpiake
Parking
Pishinë
Pjatalarëse
Qendër fitnesi
Spa
Wi Fi
Vendndodhja
Adresa e plotë: Bllok,Tirane,Shqiperi
Zona: Bllok
Kodi ZIP 1001
Shteti: AL
Përshkrimi

Apartamentet ndodhen në pallat të ri pranë Bllokut.
Godina është e projektuar me 6 kate mbi tokë dhe 4 kate nëntoke,
nga të cilat 4 katet nëntokë do të funksionojnë si ambjente parkimi(poste parkimi),
kati përdhe dhe kati i parë si ambjente shërbimi.
Mbi 2 katet njësi ndodhen 4 kate ambjente banimi.
Godina në të cilën ndodhen pronat,ka kontruksinon me themele betonarme,
pllakë dhe strukturë mbajtëse betonarme, mure të jashtëm dhe perimetral tulle,
soleta e ndërkateve me travete.

Godinat e këtij objekti janë të projektura me fasadë
termike kapotë ose të ventiluar, sipas kateve të projektit.Këto fasada janë rezistente
për klimën e Tiranës dhe plotësojnë standardet teknike të izolimit termiko-akustik
për një jetesë të qetë dhe komode.
Vetrata termike janë prej alumini dhe dopio xham.
Ngjitja nëpër kate realizohet me rampë shkallësh beton arme me bazamakë mermeri dhe me
shesh pushime të shtruar me pllaka mermeri dekorative si dhe është i pajisur me ashensor.

Apartamenti 130.11m² i organizuar ne 3+1+2 me ballkon ndodhet ne katin e 5.
Apartamenti 79.71m² i organizuar ne 2+1+2 me nje ballkon.
Ambienti i gatimit është i ndarë me vete,ndodhet në katin e 5.
Apartamenti 280m² i organizuar ne 1+1 270m² (220m² Verande+50m² sip fizike) ndodhet në katin e 6.
Apartamentet kanë cmim 3000Euro/m².
Per më shumë informacion mos heziotni të na kontaktoni.