Apartamente per shitje tek Kompleksi White Tower, Tirane - Homeland.al
1.550€/m²
Property size icon Sipërfaqja e pronës 85.2
Property structure icon Struktura: 1 Dhomë/a gjumi
Property accommodation icon Arredimi: Bosh
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Kondicioner

Apartamente per shitje tek Kompleksi White Tower, Tirane

Për Shitje
December 29, 2021
141
ID: 1252
Specifika
Property bedroom icon Dhomë/a gjumi: 1
Property bathroom icon Tualet/e 1
Property size icon Sipërfaqja e pronës 85.2m²
Property floor icon Kati: 4
Property total floors icon Totali i kateve: 15
Property year built icon Viti i ndërtimit: 2021
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Kondicioner
Property accommodation icon Arredimi: Bosh
Property ceiling height icon Lartësia e tavanit -
Property parking icon Parkim:
Property distance from center icon Nga qendra: 8min
Property publication date Data e publikimit: December 29, 2021
Property area size icon Sipërfaqe trualli: -m²
Property garages icon Garazh: -
Property garages size icon Sipërfaqja e garazhit: -m²
Property additional space icon Hapësira të tjera: -
Karakteristika
Ashensor
Ballkon
Banak mermeri
Dhomë garderobë
Fushë tenisi
Kondicioner
Kuzhinë Moderne
Lavanderi
Lavastovilje
Lavatriҫe
Lejohen kafshë shtëpiake
Parking
Pishinë
Pjatalarëse
Qendër fitnesi
Spa
Wi Fi
Vendndodhja
Adresa e plotë: Rruga Medar Shtylla, Komuna e Parisit, Tirane, Shqiperi
Zona: Rruga Medar Shtylla
Kodi ZIP 1001
Shteti: AL
Përshkrimi

Shiten apartamente tek Kompleksi White Tower, Komuna e Parisit!
Apartamentet ndodhen në një pallat në ndërtim, kanë sipërfaqe 100.7m², 122.8m², 125.3m², 129.8m²
dhe organizim 1+1; 2+1+2; 3+1+2.
Objekti, në 2 katet e para zhvillohet me ambjente shërbimi në formën e zyrave dhe ambjenteve tregtare.
Katet e sipërme do jenë banesa duke ofruar apartamente me organizime të ndryshme me hapsira të bollshme.
Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t’u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt,
të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit.
Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit.

Gridi i krijuar vjen i ruajtur me ngjyrë neutrale në fasadë ku hapjet përkojnë me funksionin e vetë objektit.
Luhet me ritmin në fasadë duke filluar nga harqet në katin përdhe, me carje vertikale në katet e para të shërbimeve,
duke vazhduar më sipër në fasadë me një lloj ritmi vertikal-horizontal në carje. Sikurse mund të shihet objekti në grid-in
e fasadës së tij ka disa momente gjelbërimi të cilat përkojnë me ambjentet e “oborreve të brendshme” për vetë apartamentet.
Cmimi i shitjes është okazion, ekskluzivisht për Homeland, 1550€/m².
Për më shumë informacion mos hezitoni të na kontaktoni.