Poste Parkimi per shitje tek Rruga e Kavajes,Tirane - Homeland.al
25.000
Property size icon Sipërfaqja e pronës 32-67
Property structure icon Struktura: Dhomë/a gjumi
Property accommodation icon Arredimi:
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Ventilim

Poste Parkimi per shitje tek Rruga e Kavajes,Tirane

Për Shitje
January 18, 2021
77
ID: 986
Specifika
Property bedroom icon Dhomë/a gjumi:
Property bathroom icon Tualet/e
Property size icon Sipërfaqja e pronës 32-67m²
Property floor icon Kati: -1/-2/-3/-4
Property total floors icon Totali i kateve: 9
Property year built icon Viti i ndërtimit: 2020
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Ventilim
Property accommodation icon Arredimi:
Property ceiling height icon Lartësia e tavanit -
Property parking icon Parkim:
Property distance from center icon Nga qendra: 12min
Property publication date Data e publikimit: January 18, 2021
Property area size icon Sipërfaqe trualli: -m²
Property garages icon Garazh: -
Property garages size icon Sipërfaqja e garazhit: -m²
Property additional space icon Hapësira të tjera: -
Karakteristika
Ashensor
Ballkon
Banak mermeri
Dhomë garderobë
Fushë tenisi
Kondicioner
Kuzhinë Moderne
Lavanderi
Lavatriҫe
Lejohen kafshë shtëpiake
Parking
Pishinë
Pjatalarëse
Qendër fitnesi
Spa
Wi Fi
Vendndodhja
Adresa e plotë: Rruga e Kavajes,Tirane,Shqiperi
Zona: Rruga e Kavajes
Kodi ZIP 1001
Shteti: AL
Përshkrimi

Blerja e një post parkimi në Tiranë do të ishte investim i zgjuar.
Postet e parkimit ndodhen në një pallati të ri tek rruga e Kavajës,në katin e -1,-2,-3,-4.

Godina në të cilën ndodhen pronat,ka kontruksinon me themele betonarme, pllakë dhe strukturë
mbajtëse betonarme,mure të jashtem dhe perimetral tulle,soleta e ndërkateve me travete.
Godinat e këtij objekti janë të projektura me fasadë termike kapotë ose të ventiluar,
sipas kateve të projektit.Këto fasada janë rezistente për klimën e Tiranës dhe plotësojnë
standardet teknike të izolimit termiko-akustik për një jetesë të qetë dhe komode.

Muret ndarës me korridorin dhe njësitë e tjera përbëhen prej dy mureve me trashësi 10cm me
një shtresë të ndërmjetme pambuku mineral prej 5cm trashësi,me parametra termik dhe akustik të lartë.
Vetrata termike janë prej alumini dhe dopio xham.
Godina është e projektuar me 10 kate mbi tokë dhe katër kate nëntokë,nga të cilat 4 katet nëntokë
do të funksionojnë ambjente parkimi(poste parkimi),
kati përdhe dhe kati parë si ambjente shërbimi.
Mbi 2 katet njësi janë 7 kate ambjente banimi dhe kati i fundit njësi shërbimi.

Cmimet e shitjes variojnë sipas kateve.
Kati -1 ka cmim 29.500Euro/Post Parkim.
Cmimi i katit -2 është 28.000/Post Parkim.
Kati -3 ka cmim 26.500/Post Parkim.

Për më shumë informacione mos hezitoni të na kontaktoni.