Shitet vile luksoze te Medreseja me cilesi maksimale - Homeland.al
1.200.000
Property size icon Sipërfaqja e pronës 900
Property structure icon Struktura: 6 Dhomë/a gjumi
Property accommodation icon Arredimi: Totalisht e arreduar
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Sistem Chiller/Oxhak/Kondicioner

Shitet vile luksoze te Medreseja me cilesi maksimale

Për Shitje
January 24, 2020
528
ID: 649
Specifika
Property bedroom icon Dhomë/a gjumi: 6
Property bathroom icon Tualet/e 5
Property size icon Sipërfaqja e pronës 900m²
Property floor icon Kati: 1-4
Property total floors icon Totali i kateve: 4
Property year built icon Viti i ndërtimit: 1997
Property heating icon Sistemi i ngrohjes: Sistem Chiller/Oxhak/Kondicioner
Property accommodation icon Arredimi: Totalisht e arreduar
Property ceiling height icon Lartësia e tavanit 5
Property parking icon Parkim: Po
Property distance from center icon Nga qendra: 10 min
Property publication date Data e publikimit: January 24, 2020
Property area size icon Sipërfaqe trualli: -m²
Property garages icon Garazh: Po
Property garages size icon Sipërfaqja e garazhit: 48m²
Property additional space icon Hapësira të tjera: Lavanderi/Zyre/Pishine/Sauna
Karakteristika
Ashensor
Ballkon
Banak mermeri
Dhomë garderobë
Fushë tenisi
Kondicioner
Kuzhinë Moderne
Lavanderi
Lavatriҫe
Lejohen kafshë shtëpiake
Parking
Pishinë
Pjatalarëse
Qendër fitnesi
Spa
Wi Fi
Vendndodhja
Adresa e plotë: Rruga Hafiz Ibrahim Dalliu, Tiranë, Albania
Zona: Medrese
Kodi ZIP 1001
Shteti: AL
Përshkrimi

Shitet vile luksoze te Medreseja me tre kate mbi tokë dhe një nën tokë, të lidhura me shkallë dhe ashensor.
Kati nëntokësor është i formatit open-space dhe një kabinë me sistemin elektrik të vilës.
Kati përdhe përbëhët nga një korridor në hyrje, ku në dysheme është mozaiku me mjaft vlerë i Bukuroshes së Durrësit, i punuar me dorë.
Salloni është i gjithi me vetratë xhami me pamje nga oborri i shtëpisë dhe pishina e jashtme, dhe ka një oxhak dhe një ambient ngrënie, i cili është pjesërisht i vecuar.
Korridori të con më tej në dy dhoma të tjera, lavanteri, dhomë garderobë, dy tualete dhe kuzhinë gatimi me pamje fantastike.
Kati i dytë ka katër dhoma gjumi, dhomë garderobë dhe dy tualete.
Gjithashtu ndodhet dhe një zyrë me mobilie të cilësisë së lartë prej druri dhe karrike lëkure.
Dhomat janë të gjitha të shtruara me parket druri. Kati i fundit ka një dhomë sauna dhe pishinë të brendshme me dalje në një verandë.
Gjithashtu ndodhet dhe një ambient tjetër open-space me oxhak funksional.
Në verandë keni mundësi të bëni dhe barbeque.
Sistemi ngrohje/ftohje i vilës është chiller, mobiliet dhe akesorët janë të ardhur nga Italia e Veriut dhe Austria.
Abazhurët janë të larë me flori dhe të zbukuruar me kristale Swarovski.
Arkitektura e vilës dhe cilësia e ndërtimit të saj është mbresëlënëse.
Ka garazh në oborr, sistem monitorimi me kamera për një siguri maksimale dhe gjelbërim.
Lagjia ka akses të kollajtë me rrugën kryesore dhe ju ofron qetësinë, për të cilën keni kaq shumë nevojë mes zhurmës që ka kryeqyteti.
Prona ka dokumentacion të rregullt hipotekor.
Vlera e shitjes është 1.200.000 Euro.